Jaga Hupało

Projekt DaVinci poznałam jako członkini jury. Rzetelność organizacji i realna wartość, którą wnoszą w życie dzieci zainspirowały mnie do zorganizowania wakacyjnych szkoleń w mojej Akademii. Wierzę, że ekspercka wiedza, konkretne techniki i metody pracy, które od nas otrzymały, są najlepszą inwestycją w ich rozwój. Dzieci z  Programu D@Vinci wyróżnia prawdziwa determinacja i głód wiedzy. Cieszę się, że razem z moim zespołem mogłam pomóc urzeczywistniać ich marzenia.

Kasia Suro

Program d@ Vinci to projekt dzielenia się tym, co w ludziach najlepsze. Przygotowując moje warsztaty i planując treningi Capoeira, zastanawiałam się co mogę pokazać, na czym się znam i czego mogę nauczyć grupę młodych ludzi.

Uczestniczy wyjazdu okazali się niezwykłymi osobami z niezwykłymi pasjami, które nierzadko nie miały przestrzeni ani okoliczności, żeby się rozwinąć. Swoją energią i zapałem napędzały każde zajęcia, zaskakiwały kreatywnością i zdolnością do bezinteresownej pomocy. Zarażały się nawzajem (i nas!) swoim entuzjazmem do próbowania nowych rzeczy, do dzielenia się radością i przeżywania każdego momentu razem.
Wielokrotnie słyszałam od dzieci, że program d@ Vinci, to najlepsze co im się w życiu przytrafiło. Ostatecznie, czuję, że sama nauczyłam się od nich o wiele więcej niż oni ode mnie, a najcenniejszymi skarbami, które uczestnicy wyjazdu i członkowie kadry zabrali ze sobą były wspólnie spędzony czas, pasja włożona w projekt, zaufanie i miłość. Program d@ Vinci nie kończy się na obozie letnim - wyjazd jest początkiem budowania długoterminowej relacji polegającej na towarzyszeniu młodzieży na ścieżce do spełniania ich marzeń


Patryk Czerniejewski

Uważam, że wsparcie oraz zaimplementowanie wiary w siebie już w wieku dziecięcym rzutuje na całe późniejsze życie. Pragnę pomóc dzieciom odkryć ich potencjał, talent oraz możliwości i tym samym wykonać im pierwszy krok w kierunku samodzielnego życia. Życia, w którym będą potrafić zawalczyć o siebie. Zależy mi, aby uświadomić tym fantastycznym, młodym ludziom, iż orężem w tej „walce” są oni sami. Chcę by uwierzyli, że stać ich na wiele.

Agnieszka Polkowska


Do obozu d@Vinci podchodziłam najpierw jak do zadania. Potrzebny był duży wysiłek organizacyjny wielu osób, dobre serce właścicieli pensjonatu w Tomaszkowie, dokładny plan wszystkich zdarzeń… Aż do momentu, gdy przyjechały dzieci… Początkowo trochę wystraszone, wyczekujące, nieśmiałe. Wystarczyło trochę ciepłych gestów, trochę uważnej rozmowy a wiele z nich otworzyło się na taki poziom relacji, jakbyśmy znali się od dawna. Z każdym dniem byliśmy potem bliżej. Czułam się tak, jakby pojawiały się na świecie moje dzieci, tyle, że duże…. Intensywność i głębia nocnych rozmów, wzruszenia i dzikie wygłupy – to było jak sen, który niestety szybko przeminął. Pozostały bliskie relacje z niektórymi dzieciakami i uczestniczenie w ich drodze do marzeń… Obóz d@Vinci dla mnie się nie skończył…

Andrzej Turlewicz

Program d@Vinci jest odpowiedzią na potrzebę udzielenia pomocy młodzieży z domów dziecka i rodzin zastępczych, która przygotowuje się do samodzielnego życia. To program, który pomaga określić marzenia i zaplanować ich realizację. Po realizacji I etapu, wybrana grupa młodzieży spędziła czas na atrakcyjnym wypoczynku. W atmosferze beztroski, życzliwości, wzmocnień i zrozumienia spotkała się z osobami, które odniosły sukces w różnych dyscyplinach zawodowych np. Panem Pawłem Papke, Patrykiem Czerniejewskim, Panią Natalią Nykiel i Panem Kubą Parowiczem oraz Pania Iwoną Pavlovic, Anią i Tomkiem Zięciowskimi.  Przy ich wsparciu nabrali przekonania ze sukces jest możliwy i jest zasięgu ich ręki. Jedyny taki obóz w Polsce, który nie wykłada środków finansowych na przysłowiową konsumpcję, tylko proponuje inwestycje w rozwój osobisty, zawodowy dzieciaków oraz realizację wybranego przez nich celu.

Monika Waluk

Jako wieloletni opiekun pracujący w placówkach opiekuńczo-wychowawczych muszę napisać, że Program d@Vinci to bardzo fajna inicjatywa, która jest godna polecenia. W Programie uczestniczą dzieci, które mają ograniczone możliwości realizacji swoich pasji. Dzieci przez sytuację losową znalazły się w placówkach lub rodzinach zastępczych. W Programie d@Vinci dorośli pokazali im, że mogą wszystko, jeśli bardzo tego chcą. Wszystkie zajęcia, warsztaty, spotkania ze znanymi ludźmi umożliwiły im rozwój ich pasji. Spotkania ze znanymi ludźmi pozwoliły uwierzyć, że warto realizować własne marzenia i wierzyć w siebie.

Bartłomiej Kowalik


Program da Vinci pozwala wydobywać z dzieci to co w nich najlepsze.
Uczestnictwo w obozie dodaje dziecku odwagi do planowania, a później realizacji własnych marzeń. Daje możliwość budowania bezpiecznych relacji z innym dorosłym (nie każdemu opowiadamy o swoich marzeniach na przyszłość, do tego potrzebne jest zaufanie). Program wzmacnia dzieci, dodając sił do testowania swoich możliwości i stawiania sobie wyzwań.
Wreszcie, pomaga w poznaniu nowych ludzi i budowaniu sieci kontaktów, mogących pomóc im w przyszłym dorosłym życiu.

Tomasz Polkowski


10 dni obozu, a w tych dziesięciu dniach kilkanaście lat życia. Poranionego, czasami samotnego. Zastanawiałem się tyle razy – jak to możliwe, żeby tak wspaniałe dzieciaki, z takim potencjałem i gotowością do relacji – mogły być tak osamotnione. A jednak wystarczyło wymieszać trochę miłości, trochę szacunku, szczyptę radości i kreatywności – a zaświeciło wśród naszych uczestników słońce nadziei. Pojawił optymizm, a potem plany na przyszłość. Jak to możliwe, że w ciągu 10 dni poczuliśmy się rodziną? Aż tak bardzo nastawiliśmy się my, dorośli, na nich, młodych, obawiających się przyszłości? Przeżyłem chwile, które wciąż powracają z falami wzruszenia. Powstały relacje, które utrzymuję do dzisiaj. Myślę o ich przyszłości, tak, jakby to byli moi bliscy… Mam wielką nadzieję, że Program d@Vinci pomoże urzeczywistnić ich marzenia – nie tylko o pracy, ale przede wszystkim – o mocnych zasobach przyjaźni.